Відповіді

Запитання 1.

1. Бабірусса.
2. Слово «бабірусса» — малайське; воно означает «свиня-олень». В оригіналі воно пишеться окремо і з однією буквой «с» (babi rusa).
3. Якщо бабірусса не буде обтесувати свої ікла, вони можуть встромитися і продавити череп тварини.
4. Бабірусса згадується у романі Жюля Верна "Дванадцять тисяч льє під водою". Один із головних героїв роману П'єр Аронакс тримав бабіруссу:

                     - А колекції пана професора?
                     - Ми займемося ними пізніше?
                     - Як так! Архіотерії, гіракотерії, ореодони, херопотамуси та інші скелети викопних                   тварин...
                     - Вони зостануться на збереженні у готелі.
                     - А бабірусса?
                    - Її будуть годувати у нашу відсутність?

5. Серед місцевих  жителів існує легенда, що величезні ікла тварині потрібні, щоб чіплятися за нижні гілки дерев і, таким чином, відпочивати у підвішеному стані.

Сторінка 2.
1. Риба паку, або риба - каторжник.
2.Зуби цієї риби досить тупі, тому вони в основному використовуються для розколювання молюсків та вустриць, які разом з ракоподібними складають основний раціон риби паку. Риба також використовує свої зуби, щоб подрібнити горіхи і фрукти,
3. Паку має загальне коріння з піранею, відносячись до роду Serrasalminae, хоча у них є різні звички і переваги. Піраня — м'ясоїдний різновид, тоді як Паку всеїдний, з рослинними перевагами. 
4. В той час, як Паку — неагресивні тварини м'ясоїдних на зразок піранії, їх нищівна система щелеп може бути небезпечною. Одне маля потребувало операції після того, як паку укусив його палець в Едінбурзькому зоопарку в Шотландії. Менеджер потім прокоментував цей інцидент, сказавши, що "Паку з'їсть що-завгодно, навіть дитячі пальці, що ворушаться".
5. Ці риби  в Сполучених Штатах та інших країнах можуть бути куплені в зоомагазинах. Проблема полягає в тому, що багато власників акваріумів не усвідомлюють, що паку може вирости більше метра завдовжки, що надто багато для типового домашнього акваріума. Коли домашня тварина переростає свою домівку для риби, власники закінчують тим, що випускають її в сусідніх озерах. Цим і пояснюється той факт, що риба стала зустрічатися в багатьох водоймищах за межами свого природного місця існування.

Сторінка 3
1. Люди давно помітили, що гадюка, кобра та інші види отруй­них змій навіть уночі без промаху нападають на свою жертву. Детально вивчивши будову голови змії, вчені з'ясували, що на її морді є мікроскопічні отвори, які ведуть у терморецепторний орган, розміщений на голові, дещо нижче від очей. Його воло­дарці за допомогою такого пристосування вдається відчувати різницю температур буквально на одну стотисячну частку гра­дуса.  Саме термолокатори змій надоумили вчених створити тепловізор.
2.  У летючих мишей (дельфінів) досить розвинена система ехоорієнтування. Передатчиком є гортань, яка виробляє ультразвуки. Приймачем є слуховий апарат, налаштований на ту ж саму частоту. Від комахи, яку відчула летюча миша і якою вона хоче поживитися, відбиваються звуки, уже змінені за силою або частотою, у залежності від виду комахи. Тварина точно визначає будову «запеленгованого» об’єкта та відстань до нього. На основі уміння летючих мишей сприймати ультразвуки у минулому столітті створено радіолокаційні станції (радари). У простір посилається імпульс, який відбивається від об’єкту, що відшуковується, потім сприймається приймачем, і у вигляді сигналів виявляється на певному екрані.
3. На основі вивчення очей котів, вчені визначили, що ці тварини бачать у 6 разів краще, ніж людина. У сутінках їхні очі світяться, що пов’язано із відображенням світла специфічною структурою органу зору. Штучні очі, які світяться, створені і успішно використовуються на автошляхах для попередження аварій. Це так звані катафоти – оптичні прибори, які вмонтовані на дорожних знаках, на відбійниках доріг і світяться від автомобільних фар. 
4. Дослідження зорових органів жаби дозволило з'ясувати, що вона має цікаву особливість – практично вбачає лише рухомі предмети. Тобто очей жаби переважно відсіває інформацію про нерухомих предметах і налаштовується на рухомі об'єкти.  Вивчення биониками таких особливостей очі жаби дозволило побудувати електронну модель її зорового аналізатора, яка може впізнавати рухомі предмети і класифікувати їх у корисні, шкідливі і байдужі об'єкти. У результаті створено відеокамери з детектором руху.
5. Восьминіг «винайшов» незвичайний метод полювання: він обхоплює свою жертву щупальцями й присмоктується сотнями присосків, цілі ряди яких розташовані на його щупальцях. Присоски допомагають також рухатися йому по слизьких поверхнях, не сповзаючи вниз. Завдяки використанню цього принципу були сконструйовані механічні присоски. Їх застосовують для прикріплення невеликих предметів до рівних слизьких поверхонь. 

Сторінка 4
1. Вислів із Абсурдопедії стосується восьминогів, а мультик про слоненя на ім'я Дамбо. Поєднуємо разом  і отримуємо - восьминіг Дамбо, або Дамбо Октопус
2. Цей восьминіг проживає в Тасмановому морі. 
3. Побачити восьминога Дамбо надзвичайно складно, по-перше, це дуже рідкісний вид, по-друге, домівка Дамбо знаходиться на глибині близько 7 000 метрів.
4. Прикметною деталлю у вигляді слоненяти Дамбо були його великі вуха. Ось восьминога і охрестили на честь Дамбо, так як у нього теж спостерігаються величезні «вуха». Хоча те, що людина зорово сприйняв у восьминога за «вуха», вони ними не є. У восьминога Дамбо це не «вуха», а плавники, при цьому дуже величезні для нього самого, і виростають вони не на голові у восьминога, а на так званому головоподібному органі. Все ж, ця сама «Дамбовська» риса, як величезні «вуха»-плавники і виділяється восьминога Дамбо посеред всіх його побратимів-родичів. 
5.«Плаває» восьминіг за допомогою особливих воронок, через які виштовхує воду «пострілами».  Такий спосіб руху називається реактивним, що і споріднює його з космічною ракетою.


Сторінка 5
1. На фото калонг, або летюча лисиця, або ще  летюча собака, яку вчені відносять до ряду Рукокрилі. Загально відомо, що кажани більшу частину свого життя проводять вниз головою, адже мають великі перетинчасті крила, тому у разі небезпеки не можуть злетіти з рівної поверхні землі.
2. І калонг, і велика полярна сова мають середній розмах крил 1,5 метра.
3. Калонг, як і плямиста гієна, має 34 зуби.
4. Калонги, як і слони, народжують одне маля.
5. Летючі лисиці, як і горили, виключно вегетаріанці, хоч раціон харчування і відрізняється.


Сторінка 6

1.  Гатерія
2. Мореплавець  Джеймс Кук був першим європейцем, який  побачив гатерію. 
3. Гатерія має тім'яне око (третє око) - світлочутливий орган, який сприймає інтенсивність світла, але неможе давати зображення.
4. Гатерія або туата́ра — єдина представниця розповсюджених у давні часи дзьобоголових рептилій — тварини проіснували майже 200 млн років без істотних змін будови (реліктовий вид). Рептилія змогла у непростих життєвих умовах пережити найбільших істот на Землі - динозаврів.
5. Коменсалі́зм — вид  взаємодії між двома живими організмами, коли один з них — коменсал — отримує від другого їжу чи іншу користь, не зашкоджуючи йому, але й не надаючи ніяких переваг.
Так от ще одна дивовижна особливість туатари - її спільне  проживання із сірим буревісником, які гніздяться на островах у самостійно виритих норах. Гатерія часто поселяється у цих норах , не дивлячись на присутність там птахів, і іноді, вочевидь, розорює їх гнізда - судячи по знахідках пташенят з відкушеними головами. Отож подібне сусідство навряд чи приносить буревіснику велику радість, хоча зазвичай птахи та рептилії мирно співіснують досить мирно - гатерія віддає перевагу зовсім іншій здобичі, на пошуки якої відправляється вночі, а вдень буревісники летять у море за рибою. Коли птахи відкочовують, гатерія впадає у сплячку.
6. Між двома видихами гатерії зазвичай проходить близько 7 сек, але рептилія може залишатися живою, не зробивши жодного вдоху протягом години.

Сторінка 7.
1. Сніговий барс, або ірбіс
2. Гусінь - зміяУ Центральній і Південній Америці мешкає дивовижний метелик Hemeroplanes triptolemus, що належить до сімейства Бражників (Sphingidae), у якого є унікальна здатність до мімікрії. Справа в тому, що в ході еволюції зовнішність гусені піддалася значним змінам і стала схожа на... змію. Вкрай зручно, варто зазначити, адже хижаки віддають перевагу не перетинатися з цієї гусінню.

3. Існує кілька неотруйних видів, які імітують фарбування коралових змій, зокрема: молочна змія (Lampropeltis triangulum) і поперечносмугаста королівська змія (Lampropeltis elapsoides). У Північній Америці порядок проходження кілець може допомогти відрізнити неотруйний вид від отруйних коралових змій. Є навіть приказка: «Червоний з жовтим убивають, червоний з чорним не чіпають» (англ. red on yellow, kill a fellow; red on black venom at lack).

4. Мюллерівська мімікрія
5. Мімічний восьминіг
                                                                         Сторінка 8


1. Вампірові кажани, або десмодові (лат. Desmodontinae) — підродина ссавців родини листоногих кажанів.
2. Вампірові кажани мають короткий кишківник, оскільки   харчуються винятково кров'ю ссавців, головним чином копитних, яку п'ють з ранок - зрізаних гострими різцями ділянок шкіри на шиї, вухах, спині і суглобах тварин, де судини проходять близько до поверхні.  Щоденна норма крові дорослого вампіра складає 22 мл -приблизно 5 чайних ложок. 
3.  Інфрачервоні рецептори на кінчику носу дозволяють вампірам знаходити теплокровну здобич.
4. У слині вампіра міститься фермент Desmodus rotundus , що знеболює та водночас перешкоджає зсіданню крові.
5. Кажани як і кашалоти орієнтуються в просторі за допомогою випромінювання і сприйняття високочастотних звукових сигналів (ехолокації).

Сторінка 9
Завдання №1
1. Чапля.
2. Качка
3. Стриж (приймається також відповідь: крячок)
4. Чайка
5. Коршун
Завдання №2
Всі тварини на фото здатні до польоту:
Золота деревна змія (анг. Golden Tree Snake, лат. Chrysopelea ornata):
 Білка-летяга  (Pteromys volans
Летючі риби (лат. Exocoetidae
Летюча жаба яванська (Rhacophorus reinwardtii)
Летючий дракон або літаюча ящірка (лат. Draco volans)
Короткоперий кальмар (Illex illesebrosus).

                                                                     Сторінка 10
1.Лінеус довгий (Lineus longissimus) найдовша тварина у світі . Він може виростати до шістдесяти метрів, якщо його витягнути у всю свою довжину.  Виходить , що деякі особини в два рази довші блакитного кита. Тіло тварин довге і тонке , а в діаметрі може бути лише декілька міліметрів . Якщо ж тіло не витягнуто , то воно близько 30 метрів, і більше нагадує довгий величезний джгут.

2. Тихоходи здатні витримувати тривале (протягом кількох років) висихання: висушені тихоходи короткий час можуть витримувати температури від —271 °C до +150 °C. Здатні виживати в безповітряному просторі й переносити опромінення радіацією в тисячу разів більше ніж людина (570000 рентген). У стані анабіозу можуть перебувати досить довгий час — 120 років.  Дослідження на Міжнародній космічній станції показали, що представники двох видів (Richtersius coronifer та Milnesium tardigradum) вижили під час 10 денного перебування без захисту у відкритому космосі, за що отримали звання найвитриваліших тварин на землі.

3. Африканський сип або гриф Рюппеля один з найбільш високо літаючих птахів. Відомий випадок зіткнення птаха з літаком на висоті 11 300 м.


4. Оселедцеві королі зазвичай досягають довжини 5,5 м (при вазі 250 кг), але зафіксовано екземпляри довжиною до 17 метрів про що свідчить запис у Книзі рекордів Гіннесса, як найдовша з нині живих кісткових риб.

5. Риба-місяць — найплодовитіша риба у світі: одна самиця може відкладати до 300 млн ікринок.

6. Полярний крячок здійснює дуже протяжні міграції, в результаті чого щороку зустрічає літо двічі — над Арктикою і Антарктикою, подорожуючи на відстань біля 40 тис. км. Це найдовший маршрут регулярної міграції серед всіх відомих тварин.

7. Найбільш "зубаста" тварина на планеті — виноградний равлик. Зубів у нього близько 25000! Багато хто думає, що найбільша кількість зубів у білої акули. Хоча у неї всього лише близько 5000 зубів, що в 5 разів менше, ніж у равлика.

8. Гігантський кальмар має найбільші очі в світі  , тому що мешкає в основному на великих глибинах. Його органи зору, що мають діаметр до двадцяти восьми (!) сантиметрів, дозволяють йому здалеку розглянути небезпеку в напівтемряві океанської товщі. 

9. Найгучнішою на планеті істотою, є синій кит. Він же вважається і найбільшим твариною на планеті Земля.  Кити здатні спілкуватися між собою на відстані півтори тисячі кілометрів. Уявляєте, як треба кричати при цьому? Гучність китових розмов оцінюється в 200 децибел, при цьому дещо з китових бесід може вловити і людина. Кажуть, що кита можна почути з відстані в 800 кілометрів. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий